Litery i logo 3D bez podświetlenia

Litery i logo 3D bez podświetlenia
Istnieje kilkanaście technik budowy znaków i logo 3D (przestrzennych) bez podświetlania. Materiały, które bardzo często wykorzystujemy do ich budowy, to plexi, hips, ABS, PCW light lub PCW twarde, płyta kompozytowa, Styrodur i Stadur, aluminium, drewno i jego pochodne, a także stal nierdzewna. Każdy z tych materiałów ma inną elastyczność, która ma kluczowy wpływ na wykorzystanie go do budowy liter przestrzennych.
Zastosowanie liter i logo 3D bez podświetlenia
Litery i znaki 3D (np. logo), jako formy trójwymiarowe (przestrzenne) w postaci niepodświetlonej idealnie nadają się do oznaczenia sal konferencyjnych, poczekalni czy holi hotelowych, a także stoisk targowych. Innymi słowy, wszędzie tam, gdzie jest dużo światła, a świecenie litery 3D własnym światłem byłoby trudne do dostrzeżenia lub wręcz mogłoby przeszkadzać.
Do oznakowania takich pomieszczeń możemy wykorzystać np. cięty ploterem Styrodur, uszlachetniony kolorowym, twardym PCW, plexi, stal nierdzewną czy kompozyt. Litery i znaki 3D ze Styroduru oraz jego pochodnych polecamy do zastosowań wewnętrznych. Unikamy jego stosowania na zewnątrz, chociażby przez wzgląd na… ptactwo – jest idealnym materiałem na gniazda. Z kolei takie materiały jak plexi, płyta kompozytowa czy stal nierdzewna mogą być wykorzystane w każdym miejscu: ich obróbka to z reguły frezowanie, polerowanie i – w zależności od potrzeb – kolorowanie, a potem już tylko aplikacja w miejscu przeznaczenia.
Technologia wykonania liter i logo 3D bez podświetlenia
Litery 3D bez podświetlenia są mniej ograniczone technologią przez brak przestrzeni na oświetlenie wewnątrz litery oraz – co za tym idzie – brak boków litery z aluminium, które wygina giętarka CNC. Oznacza to, że korzystając z technologii liter 3D bez podświetlenia jesteśmy wstanie wyprodukować nawet bardzo małe litery i znaki (małe, ale wcale nie nieczytelne!).
Folie dekoracyjne
Dopełnieniem identyfikacji wizualnej obiektu czy też pomieszczenia jest bardzo często aplikacja różnego rodzaju folii dekoracyjnych. Używamy produktów takich marek jak Oracal, Mactac czy Avery Dennison. Istnieje co najmniej kilkadziesiąt rodzajów folii oraz rodzajów ich przeznaczenia, dlatego trudno opisać je wszystkie. Aplikacja folii możliwa jest praktycznie na wszystkim, począwszy od zwykłej ściany, przez front lub plecy liter 3D, skończywszy na witrynach sklepów czy biur, gdzie często używamy zadrukowanej folii One Way Vision. Technologia ta oznacza, że Ty (z wnętrza) widzisz wszystko, a Ciebie (z zewnątrz) nie widzi nikt.