System napinanego lica – Reklamy wielkoformatowe

System napinanego lica – Reklamy wielkoformatowe
System napinanego lica – Reklamy wielkoformatowe - Sun Project

System napinanego lica – Reklamy wielkoformatowe

​System napinanego lica, czy też inaczej litery 3D i kasetony z licem elastycznym. Już sama nazwa określa, że nie jest to takie samo rozwiązanie, jak w standardowych projektach 3D. Otóż elastyczne lico – czyli front litery 3D , kasetonu czy też innego projektu – stosuje się wtedy, kiedy powierzchnia formy reklamowej jest bardzo duża. Standard wymiaru płyty pleksi (2 x 3 m) nie pozwala użyć tego materiału przy bardzo dużych literach, przez co wymyślono system napinanego lica. Front litery (znaku 3D) stanowi w tym przypadku tkanina zaprojektowana do podświetleń, którą zadrukowuje się w żądany wzór, tekst, itp. Musi być to tkanina na tyle wytrzymała, aby znieść naprężenia jakie wytworzy system napinający, a także warunki atmosferyczne.

Kliki – sekret systemu napinającego

System napinający to z kolei rama litery lub kasetonu, wygięta lub prosta, z którą sprzężone są tzw. „kliki”. Możecie zobaczyć je na zdjęciach. Nie wyglądają szczególnie imponująco, ale są niezwykle ważne. Właśnie za ich pomocą na ramie litery 3D lub kasetonu napinamy tkaninę. Proces napinania to wiedza tajemna, której podstawą jest biegłość i… cierpliwość. 🙂

System napinanego lica – Reklamy wielkoformatowe: Sun Project Fotowoltaika
Kliki - sekret systemu napinającego
System napinanego lica – Reklamy wielkoformatowe: Sun Project Fotowoltaika
Kliki - sekret systemu napinającego

Czynność bardzo czasochłonna, a znajomość zagadnień naprężeń wzdłużnych i poprzecznych – niezbędna. Nie bez znaczenia podczas napinania elastycznego lica jest pogoda, dlatego dokładnie obserwujemy prognozy, zanim zdecydujemy o dacie montażu.
W przypadku kasetonów z napinanym licem, powierzchnie które możemy zaprojektować są praktycznie nieograniczone, a kolor lub treść reklamowa czy też informacyjna może być tak samo jedno- jak i wielokolorowa.

Do podświetlenia używamy oczywiście modułów LED lub pojedynczych modułów panoramicznych, w zależności od zaprojektowanej głębokości kasetonu. Tak pokrótce można opisać system napinanego lica. Jedno jest pewne: nie próbujcie robić tego sami. Lepiej zadzwonić do nas. 🙂

System napinanego lica – nasze realizacje