Reklama świetlna – Litery i logo 3D podświetlane LED

Reklama świetlna – Litery i logo 3D podświetlane LED
Reklama świetlna - Litery i logo 3D podświetlane LED - Hotel i restauracja, Poznań

Reklama świetlna – Litery i logo 3D podświetlane LED

Litery i logo 3D (przestrzenne) podświetlane światłem diody LED są najbardziej prestiżowym systemem identyfikacji wizualnej obiektów.
Nasi Klienci nazywają to rozwiązanie różnie: reklama świetlna, litery neonowe, litery blokowe, logo podświetlane czy litery świetlne lub litery podświetlane. Zgadzamy się ze wszystkimi.

Zacznijmy od podświetlenia. W dobie ekologicznego zasilania i niskiego zużycia prądu, moduły LED, którymi oświetlamy nasze produkty, są niezastąpione! Dioda, bo właśnie ona jest podstawą i źródłem światła w module LED, zużywa tak minimalne ilości energii, że możecie nie zauważyć jej kosztu w swoich rachunkach. Trzeba pamiętać o tym, że moduły LED są zasilane napięciem 12-24V,a skuteczność świetlna diody z takiego modułu to – w zależności od typu – np. 155 lm (lumenów) z mocy 1 W (wat). Bardzo jasno, prawda?

Poza tym, możemy dowolnie dobrać barwę światła białego: od barwy ciepłej do barwy bardzo zimnej np. 10 000 K (kelvinów). Dysponujemy również modułami z diodami RGB, czyli dowolnie zmieniającymi barwę światła. Uzyskujemy ten efekt przy pomocy sterowników o bardzo różnym stopniu skomplikowania. Zasilacze (inaczej: stabilizatory) w obecnych czasach są znacznie bardziej zaawansowane, niż całkiem niedawno to bywało. Wysoki stopień ochrony przed wilgocią IP 67 i aktywne filtry PFC sprawiają, że moduły LED, oświetlające Wasze litery 3D są bezpieczne przez kilka lat.

Z rozrzewnieniem, ale bez tęsknoty wspominamy czasy, kiedy do dyspozycji mieliśmy dwa typy modułów i jeden zasilacz ..:-)

Konstrukcja liter i logo 3D

3D oznacza przestrzeń w trzech wymiarach. Właśnie zgodnie z tą zasadą projektujemy i produkujemy dla Was litery i znaki 3D podświetlone LED.

Każda litera lub logo 3D składa się z trzech elementów: lica – czyli frontu znaku lub litery 3D, boku oraz tzw. pleców. Lica tworzymy z materiałów przeziernych czyli takich, które przepuszczają światło, np. pleksi. Bok litery 3D to z reguły aluminium lub – jeśli bok również ma świecić – stosujemy pleksiglas. Plecy (czyli tył) litery często budujemy z PCW lub – jeśli litera lub znak mają świecić „do tyłu” (ten efekt nazywa się „echo”) – stosujemy pleksi, a także poliwęglan.

Za kształt poszczególnych liter i znaków odpowiadają maszyny: frezarki oraz giętarki CNC. Potem przychodzi czas na pracę naszych rąk. Scalanie
lica liter 3D z ich bokami to praca żmudna i bardzo czasochłonna. Pozostaje zaprojektowanie potrzebnej ilości modułów LED do oświetlenia liter 3D, umieszczenie ich wewnątrz oraz dobór odpowiedniej mocy zasilacza lub też zasilaczy. I już możemy cieszyć oko Waszym nowym logo 3D.

Teraz należy zakotwiczyć nasz produkt w miejscu przeznaczenia. O tym przeczytacie w zakładce „Montaż, Serwis, Naprawa” – zapraszamy!

Film z realizacji dla SPZ Bil MECA w Bergen w Norwegii

Litery i logo 3D podświetlane LED – nasze realizacje